Pages Menu
Categories Menu

Funkcjonalność

 

Zasada działania technologii MAFEX

 

MAFEX-Potato-Fruit-Funktionsweise-mafex-potato-3d_330Precyzyjne pokrycie kulistych powierzchni jest nieodzowne w zwalczaniu szkodników. Konieczne jest, aby pojedyncze cząsteczki środka czynnego pokrywały powierzchnię z możliwie jak najmniejszymi odstępami. W celu uzyskania równomiernego oprysku środek chemiczny musi być rozproszony w dużej ilości kropli jednej wielkości.

W urządzeniu MAFEX zostało to osiągnięte dzięki sile odśrodkowej, poprzez zastosowanie specjalnie zaprojektowanej tarczy obrotowej, która wytwarza około 30 milionów kropli z 1 ml cieczy. mafex-1_1392934257Krople są nanoszone równomiernie na powierzchnię dzięki pionowemu strumieniowi powietrznemu wytwarzanemu przez tarczę obrotową oraz opadanie ziemniaków lub owoców. W ten sposób osiągana jest optymalna efektywność.

Automatyczne przygotowanie systemu, oznaczające sprawdzenie wszystkich funkcji oraz doprowadzenie cieczy do dyszy rozpylającej (dysz rozpylających) przed rozpoczęciem oprysku, jest możliwe dzięki nowoczesnej jednostce sterowania. Potrzebne objętości mogą być ustawiane bezpośrednio na jednostce sterowania. Podczas pracy urządzenia działanie dyszy rozpylającej jest monitorowane i w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości uruchamiana jest funkcja alarmu. W wyposażeniu opcjonalnym dostępny jest również kontroler przepływu.